Cover Image

Jak działa filtr odwróconej osmozy?

Wrzesień 20, 2021
Czas czytania: 2 minut

Woda jest podstawowym składnikiem wszystkich istot żywych, lecz także jednym z głównych surowców wykorzystywanych w działalności przemysłowej. Używa się jej zarówno do wytwarzania produktów żywnościowych, jak i jako składnika wyrobów wszelkiego typu od chemikaliów po leki i kosmetyki. Jest potrzebna także do celów technologicznych – głównie mycia, chłodzenia oraz rozcieńczania innych substancji. We wszystkich tych zastosowaniach musi jednak spełniać parametry jakościowe, w tym dotyczące zawartości zanieczyszczeń. Najdoskonalszą metodą uzdatniania wody jest przepuszczanie jej przez filtr odwróconej osmozy. Przekonajmy się, jak działa ten proces i zobaczmy, co można dzięki niemu osiągnąć.

Czytaj dalej

Cover Image

Systemy podgrzewania wody w basenie – jak serwisować?

Sierpień 3, 2021
Czas czytania: 2 minut

System podgrzewania wody w basenie umożliwia korzystanie z kąpieli niezależnie od pory roku, zapewniając równy komfort termiczny dla użytkownika. Jednak, aby system ten funkcjonował prawidłowo niezbędne jest systematyczne przeprowadzanie serwisu i usuwanie ewentualnych usterek.

Czytaj dalej

Cover Image

Na czym polega i jakie ma korzyści zmiękczanie wody?

Lipiec 19, 2021
Czas czytania: 2 minut

Zmiękczanie wody, polegające na pozbyciu się z niej jonów wapna, magnezu, manganu i żelaza, niesie wiele korzyści nie tylko dla nas samych, lecz również dla używanych przez nas sprzętów gospodarstwa domowego. Sprawdź, na czym dokładnie polega zmiękczanie wody i dlaczego twarda woda jest niebezpieczna.

Czytaj dalej

Cover Image

Jacuzzi – pielęgnacja i zastosowanie chemii

Czerwiec 11, 2021
Czas czytania: 3 minut

Kąpiele w jacuzzi pozytywnie wpływają nie tylko na naszą kondycję fizyczną, lecz również  psychiczną, zmniejszając poziom stresu i pozwalając ciału się odprężyć. Łagodzą różnego rodzaju bóle, pomagają w walce z bezsennością oraz poprawiają kondycję stawów. Sprawdź, jakie są inne zalety korzystania z jacuzzi i jak je pielęgnować.

Czytaj dalej

Cover Image

Jak usunąć osad i kamień w basenie?

Maj 5, 2021
Czas czytania: 2 minut

Przydomowy basen to niewątpliwie przydatny obiekt. Kiedy temperatura szaleje, można do niego wskoczyć i zrelaksować się pływaniem bądź samym siedzeniem w zimnej i przyjemnej wodzie. Żeby jednak przydomowy basen dobrze służył naszym potrzebom, trzeba o niego odpowiednio dbać.

Czytaj dalej

Cover Image

Jak często należy serwisować urządzenia atrakcji wodnych?

Kwiecień 1, 2021
Czas czytania: 3 minut

Aquaparki, wodne place zabaw oraz baseny publiczne, hotelowe i prywatne zapewniają możliwość korzystania z wielu urządzeń atrakcji wodnych. To dzięki nim wypoczynek staje się przyjemniejszy i gwarantuje wyjątkowe wrażenia. Warto jednak pamiętać, że urządzenia atrakcji wodnych wymagają odpowiedniego serwisowania. Wyjaśniamy, jak często należy wykonywać niezbędne przeglądy i prace serwisowe.

Czytaj dalej