Cover Image

Kiedy wymieniać uszczelki w basenie?

Styczeń 15, 2022
Czas czytania: 2 minut

Basen to obiekt, który powinien charakteryzować się wieloma właściwościami. Musi on między innymi mieć odpowiedni rozmiar. Jedną z ważniejszych cech dotyczących tego obiektu jest szczelność. W końcu, żeby kąpiel się powiodła, to znajdująca się w basenie woda nie ma prawa w żadnym miejscu wyciekać.

Czytaj dalej

Cover Image

Zapchany odpływ basenowy – jak sobie z tym poradzić?

Styczeń 6, 2022
Czas czytania: 2 minut

Kąpiel w basenie to niewątpliwie niemała przyjemność. Niezależnie od tego, czy mowa jest o obiekcie o charakterze publicznym, czy też o prywatnym basenie. Tak jeden, jak i drugi jest w stanie odprężyć i zagwarantować znakomity relaks. Przyjemności związane z pobytem na basenie mogą jednak ulec umniejszeniu w momencie, gdy odpływ basenowy jest zapchany. To zdecydowanie niekorzystna sytuacja, która obniża komfort, a czasami nawet uniemożliwia kąpiel.

Czytaj dalej

Cover Image

Na czym polega filtracja wody na złożu węgla aktywnego – sprawdź korzyści

Listopad 26, 2021
Czas czytania: 3 minut

Właściwa filtracja pozwala na pozbycie się z wody substancji o potencjalnie szkodliwym działaniu, a także takich, które niekorzystnie wpływają na jej smak, zapach oraz wygląd. Jednym z materiałów o szczególnych właściwościach oczyszczających jest węgiel aktywny. Filtry węglowe są zwykle stosowane jako uzupełnienie innych metod filtracji i dołączane do instalacji na końcowych etapach uzdatniania. Przekonajmy się, jak działają i zobaczmy, dlaczego warto ich używać.

Czytaj dalej

Cover Image

Jak zadbać o odpowiednią wentylację basenu?

Listopad 2, 2021
Czas czytania: 2 minut

Własny basen to znakomity sposób na utrzymanie dobrej kondycji oraz relaks. W naszym klimacie utrzymanie basenu odkrytego poza sezonem letnim jest jednak dość kosztowne ze względu na straty ciepła i konieczność ciągłego podgrzewania wody do wysokiej temperatury. O wiele lepiej mogą się sprawdzić baseny kryte, które, choć droższe na etapie zakupu i projektowania, okazują się łatwiejsze w utrzymaniu. W takim przypadku poza instalacją do uzdatniania wody basenowej konieczne będzie również zadbanie o właściwą wentylację. Zobaczmy, dlaczego to ważne i jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.

Czytaj dalej

Cover Image

Jak działa filtr odwróconej osmozy?

Wrzesień 20, 2021
Czas czytania: 2 minut

Woda jest podstawowym składnikiem wszystkich istot żywych, lecz także jednym z głównych surowców wykorzystywanych w działalności przemysłowej. Używa się jej zarówno do wytwarzania produktów żywnościowych, jak i jako składnika wyrobów wszelkiego typu od chemikaliów po leki i kosmetyki. Jest potrzebna także do celów technologicznych – głównie mycia, chłodzenia oraz rozcieńczania innych substancji. We wszystkich tych zastosowaniach musi jednak spełniać parametry jakościowe, w tym dotyczące zawartości zanieczyszczeń. Najdoskonalszą metodą uzdatniania wody jest przepuszczanie jej przez filtr odwróconej osmozy. Przekonajmy się, jak działa ten proces i zobaczmy, co można dzięki niemu osiągnąć.

Czytaj dalej

Cover Image

Systemy podgrzewania wody w basenie – jak serwisować?

Sierpień 3, 2021
Czas czytania: 2 minut

System podgrzewania wody w basenie umożliwia korzystanie z kąpieli niezależnie od pory roku, zapewniając równy komfort termiczny dla użytkownika. Jednak, aby system ten funkcjonował prawidłowo niezbędne jest systematyczne przeprowadzanie serwisu i usuwanie ewentualnych usterek.

Czytaj dalej