Cover Image

Jak dbać o czystość i bezpieczeństwo wodnych placów zabaw?

Kwiecień 25, 2022
Czas czytania: 2 minut

Woda basenowa niezależnie od tego czy jest to miejsce prywatne, czy publiczne musi być regularnie czyszczona i uzdatniana. W przeciwnym razie gromadzić się w niej będą groźne bakterie. W przypadku dużych wodnych placów zabaw korzysta się z profesjonalnych filtrów oraz metod oczyszczania i zabezpieczania wody, jak chlorowanie czy ozonowanie.

Czytaj dalej

Cover Image

Dlaczego regularny serwis fontann miejskich jest tak ważny?

Kwiecień 1, 2022
Czas czytania: 2 minut

Fontanny miejskie stały się pewnego rodzaju punktami orientacyjnymi, szczególnie w większych miastach, często się przy nich spotykamy. Oprócz tego pewną tradycją jest wrzucanie do nich pieniędzy, aby jeszcze w to miejsce wrócić. Jednak w czasie upałów dodatkowo chętnie kąpiemy się w nich a nawet wpuszczamy tam dzieci. Właśnie dlatego tak ważny jest ich regularny serwis.

Czytaj dalej

Cover Image

Na czym polega serwis fontannowy?

Luty 15, 2022
Czas czytania: 3 minut

Fontanny to coraz bardziej popularne urządzenia wodne, które przeważnie pełnią funkcję ozdobną. Zaliczane są one do tak zwanej małej architektury, w związku z czym spotkać można je nie tylko w miejscach publicznych, na przykład parkach czy placach miejskich, ale również na prywatnych podwórkach, czy też ogrodach. Jednakże urządzenia takie, które działają często całą dobę, wymagają również odpowiedniej konserwacji i serwisu. Na czym taki serwis polega? I dlaczego najlepiej zlecić go profesjonalnej firmie? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania!

Czytaj dalej

Cover Image

Kiedy wymieniać uszczelki w basenie?

Styczeń 15, 2022
Czas czytania: 2 minut

Basen to obiekt, który powinien charakteryzować się wieloma właściwościami. Musi on między innymi mieć odpowiedni rozmiar. Jedną z ważniejszych cech dotyczących tego obiektu jest szczelność. W końcu, żeby kąpiel się powiodła, to znajdująca się w basenie woda nie ma prawa w żadnym miejscu wyciekać.

Czytaj dalej

Cover Image

Zapchany odpływ basenowy – jak sobie z tym poradzić?

Styczeń 6, 2022
Czas czytania: 2 minut

Kąpiel w basenie to niewątpliwie niemała przyjemność. Niezależnie od tego, czy mowa jest o obiekcie o charakterze publicznym, czy też o prywatnym basenie. Tak jeden, jak i drugi jest w stanie odprężyć i zagwarantować znakomity relaks. Przyjemności związane z pobytem na basenie mogą jednak ulec umniejszeniu w momencie, gdy odpływ basenowy jest zapchany. To zdecydowanie niekorzystna sytuacja, która obniża komfort, a czasami nawet uniemożliwia kąpiel.

Czytaj dalej

Cover Image

Na czym polega filtracja wody na złożu węgla aktywnego – sprawdź korzyści

Listopad 26, 2021
Czas czytania: 3 minut

Właściwa filtracja pozwala na pozbycie się z wody substancji o potencjalnie szkodliwym działaniu, a także takich, które niekorzystnie wpływają na jej smak, zapach oraz wygląd. Jednym z materiałów o szczególnych właściwościach oczyszczających jest węgiel aktywny. Filtry węglowe są zwykle stosowane jako uzupełnienie innych metod filtracji i dołączane do instalacji na końcowych etapach uzdatniania. Przekonajmy się, jak działają i zobaczmy, dlaczego warto ich używać.

Czytaj dalej